Sevgili öğrenciler ve öğrenci adaylarımız,

  Özel Eskişehir Dil Koleji, 2013 yılından beri faaliyet göstermektedir. İngilizce eğitim anlayışımız kalite odaklı dil öğrenimini sağlamaya yöneliktir.

  İngilizce ve hatta bir başka yabancı dil öğrenmenin faydaları saymakla bitmeyeceği gibi günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Ülkemizin bir yabancı dil konuşma oranlarında sadece Avrupa ülkelerinin değil dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan diğer ülkelerinde maalesef gerisinde kaldığı ortadadır. Bu durum kesinlikle insanımız ile ilişkili değildir. Sadece dil öğrenmede ve öğretmedeki yanlışlarımızın bir sonucudur.

  Dil öğrenme ve öğretmedeki en büyük iki yanlıştan birisi gramer esaslı eğitimdir. Bunun doğrusu iletişime dayalı metot kullanmaktır. Bir diğeri de dil öğrenmenin süresi ile ilgilidir. Süre ile ilgili en sık yapılan hatalardan ilki hızlandırılmış ve çabuk bir öğrenme beklentisidir. Bir diğeri de kur sürelerindeki eksikliktir. Yıllardır yapılan eğitim tecrübelerine ve bilimsel çalışmalara dayanarak her bir İngilizce seviyesinin öğrenme süresi belirlenmiştir. Bunun en doğrusunun bize anlatıldığı gibi olmadığını kendimiz araştırarak bulabiliriz. Eskişehir İngilizce kursları arasında kalitesi ile daima bir adım önde olan Eskişehir Dil Koleji, sizlerin de geleceği için en doğru kararlardan biri olacak.