Yurtdışında Yaşarken Kullanabileceğiniz Uygulamalar

Yurtdışında Yaşarken Kullanabileceğiniz Uygulamalar
Genel Uygulamalar

Whatsapp: Yurtdışında yaşarken Türkiye ile bağlantınızı koparmamak için kullanabileceğini en verimli uygulamalardan birisi Whatsapp. Getirdiği yeni özellikleri ile her yerde yakınlarınızla iletişim kurabilirsiniz. Dosya, fotoğraf ve pek çok materyalinizi rahatça gönderebilirsiniz.

Skyscanner: Yurtdışında seyahat ederken en sık kullanacağınız uygulamalardan birisi de en popüler bilet arama sitesi olan skyscanner. Skyscanner ile pek çok firmadan, istediğiniz tarihlerde bilet bulabilirsiniz.

Ryanair: Her ne kadar skyscanner kullansanız da yurtdışında yaşayıp ucuza seyahat etmek herkesin hayali. Ryanair politika olarak ucuza seyahat etmeyi amaçlayan bir firma. 5-10 euro gibi fiyatlara biletler bulabilirsiniz.

TripAdvisor: Seyahat sırasında her şehrin özel mekanlarını, en ucuz hostellerini tripadvisor ile bulabilirsiniz. Böylece gittiğiniz şehirde herhangi bir etkinliği kaçırmadan gezebilirsiniz.

İngilizce Odaklı Uygulamalar

Yurtdışında yaşarken İngilizce pratik yapmamak yapılan en büyük hatalardan bir tanesi. Aslında İngilizce yaşam boyu devam edecek bir öğrenim süreci. Yaşadığınız yerlerde de İngilizce kurslarına gidebilirsiniz. Dil öğrenme süreci söz konusu olduğunda pratik yapmanız sizi bir adım öne taşıyacaktır. Genelde yabancı dil kurs fiyatları insanların yakındığı nokta oluyor fakat bir kez alacağınız bu eğitim sizi birçok kişiden daha ileri seviyeye çıkartacaktır. Çoğu kişi, yurtdışına seyahate ya da çalışamaya gitmeden önce kısa bir hazırlık sürecinden geçiyor. Peki ne yapıyorlar? Öncelikle ilk beceri olarak konuşma becerinizin tazelenmesi gerekiyor. Bu yüzden hızlandırılmış bir speaking eğitimi sizin için oldukça yararlı olacaktır. Örneğin Eskişehir’de yaşıyorsunuz ve kısa bir süre sonra yurtdışında yaşamaya başlayacaksınız. Bunun için Eskişehir İngilizce kursları araştırması yaparak hızlandırılmış bir eğitim alabilirsiniz.

Kendinizi Geliştirmek İçin

Reading

Kurs haricinde de kendi kendinizi geliştirmek isterseniz internetten indireceğiniz e-kitaplarla okuma pratiği yapabilirsiniz. Bunun için ‘’english e-reader’’ sitesinden yararlanabilirsiniz. İndirdiğiniz e-kitaplarınızı telefonundaki uygulamalar sayesinde her yerde okuyabilirsiniz.

Speaking

Konuşma pratiği içinse internetten edineceğiniz yabancı arkadaşlar ya da hocalar size speaking konusunda yardımcı olacaktır. Speaking için ücretli bazı siteler de mevcut. Cüzi bir miktar ödeyerek her yerde telefonunuzdan ve tabletinizden iletişim kurabilirsiniz.

Leave a Comment