Yurt Dışında Dil Eğitimi

Yurt Dışında Dil Eğitimi
Yurt dışında dil eğitimi için ülkemizden her yıl binlerce öğrenci başta İngiltere ve Amerika olmak üzere Kanada, Malta, Avusturalya ve dünyanın diğer ülkelerine gitmektedirler. Eskişehir Dil Koleji, yılların getirdiği tecrübe farkı ile en prestijli dil okullarına öğrenci göndermektedir.

Sizler de geleceğiniz için Amerika dil okulları, Malta dil okulları, Kanada dil okulları, Avustralya dil okulları seçeneklerinden birini seçerek geleceğiniz için en önemli adımlardan birini atabilirsiniz. En iyi dil okulları için bizlere ulaşabilir ve geleceğiniz için en önemli adımlardan birini atabilirsiniz.

Haftada 15 veya 20 ders olarak verilen ve en az temel İngilizce düzeyinden başlanan bu kursların süresi en az 2 hafta, en fazla 52 haftadır. Ders sayısının az olması nedeniyle öğrenci sosyal yaşama daha fazla zaman ayırabilir. Uzun dönem yurt dışında kalarak İngilizceyi ikinci dil olarak tam anlamıyla öğrenmek isteyen öğrencilere Genel İngilizce programları önerilir; çünkü bu programın bir diğer avantajı ise öğrenci günde 3-4 saat kurs izledikten sonra veya önce, yaşadığı şehrin sosyal ve kültürel etkinliklerine katılarak öğrendiği dilin konuşulduğu ortamlarda bulunma zevkini yaşayabilir.
Genel İngilizce kursları her seviyeden öğrencilere yönelik olup, Başlangıç “Elementary” seviyesinden İleri “Advanced” seviyeye kadar çeşitli sınıflar mevcuttur. Ancak, öğrenciler genelde Orta “Intermeditate” ve Orta-Üzeri “Upper-Intermediate” düzeydeki sınıflarda yoğunlaşırlar. Pek çok okulda sınıfla,r maksimumum 12 kişi iken bazı ekonomik okullarda sınıflar maksimum 16 kişi olabilir. Öğrenciler kurs bitiminde özel bir karne veya sertifika ile ödüllendirilirler.

YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE VE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Türkiye’de iyi bir üniversite eğitimi yapmak isteyen, fakat sınav sistemi ve kontenjan yetersizliği nedeniyle istediği üniversitelere giremeyen binlerce öğrenci, yurtdışında üniversiteye gitmek istemektedir.

Yurt dışında üniversite eğitimi çok zor olmamasına rağmen çok sayıda seçenek olması karar vermeyi zorlaştırmaktadır. Öğrenciler dil yeterlilik, akademik başarı ve ilgi alanı, mali durum gibi farklı kıstasları göz önünde bulundurarak en uygun seçimi yapmak durumundadırlar.

Bu aşamada yurt dışı eğitim uzmanlarımız sizlere en doğru bilgileri aktarmakta ve seçim ve yerleştirme sürecinin en başından en sonuna kadar sizlere yardımcı olmaktadırlar. Sizler de geleceğinize en yatırımı yapmak için Eskişehir yurt dışı dil okulları danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Bu konularda daha ayrıntılı bilgi almak üzere sizleri kurumumuza davet ediyoruz.

Leave a Comment