YDS’ye Nasıl Hazırlanmalı?

YDS’ye Nasıl Hazırlanmalı?
YDS’ye nasıl hazırlanmalı?, YDS hazırlık aşamasında nelere dikkat etmeliyim? gibi sorulara sahipseniz arkanıza yaslanın ve aşağıda size önereceğimiz tavsiyeleri dikkatle okuyun.

Adaylar yeterli miktarda gramer (dil bilgisi) kurallarına hakim olduktan sonra bol miktarda birbirilerinden farklı okuma materyalleri üzerinde “farkında okuma” çalışmaları yapmalıdır. Elbette ne kadar gramer çalışmalıyım, hangi konuları çalışmalıyım sorusu gündeme gelecektir. Bu sınavlar gramer sınavı değildir, sınavın sadece %20′si gramer gerektirmektedir, geri kalan kısımlar ise okuduğunu anlama gerektirir. Okuduğunu anlamak için çok kelime bilmek gerekecektir ancak bu sorun kelime ezberleme yoluyla çözülmesi her zaman iyi sonuçlar vermemektedir. Bazı adaylar paragrafta geçen tüm kelimelerin anlamını çok iyi bilmesine rağmen paragrafı anlayamamaktadır. Bunun sebebi kelimelerin bir metin içinde öğrenmek yerine ezberlenmesidir. Güçlü bir okuma çalışması ile yapılan kelime ezber çalışmaları temel alınarak kelime eşleştirme çalışmaları ile öğrenilen kelimelerin tekrarı yapılabilir. Kelimelerin Türkçe karşılıklarını öğrenmek yerine kelimelerin eş anlamlarını öğrenmeniz paragraf sorularınızı çözmenizi büyük oranında kolaylaştıracaktır.

NEDEN ESKİŞEHİR DİL KOLEJİ’Nİ TERCİH ETMELİSİNİZ?
Eskişehir Dil Koleji YDS programı, alanında uzman ve yalnızca YDS eğitimi veren akademik kadro tarafından hazırlanır. Sınav tekniğine alışmanız, sınav esnasında kaygılanmamanız adına tamamen sınav formatına uygun sınavlar, sınava yönelik aktiviteler, verilen materyaller ile eğitiminiz desteklenir.

YDS formatının sürekli olarak takipçisi olan eğitmenimizden almış olduğunuz eğitim sonunda sınavın tüm teknik ve taktiklerini, sınavda karşınıza çıkabilecek tüm kelimeleri, gerekli gramer konularını öğrenmiş olursunuz.

ESKİŞEHİR DİL KOLEJİNİN YDS EĞİTİM PROGRAMI NASILDIR?
YDS eğitimlerimiz bu alanda tecrübesi olan başarılı eğitmen Murat Üçer tarafından verilmektedir. Eğitimler hafta içi akşam 19.00-22.00 arasında ve Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri olmaktadır. Öğrenciler toplamda 135 saat YDS eğitimi almaktadır. Derslerde kullanılan bütün materyaller Eskişehir Dil Koleji Kursu tarafından öğrencilere ücretsiz olarak verilmektedir.

Eğitimlerimiz 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü başlayacak olup 7 Eylül 2018 Cuma günü sona erecektir.

Bununla beraber YDS‘den daha önce 60 puanın üstüne puan almış ve 80 puanın üzerinde puan almayı hedefleyen adaylar için bir de YDS 80 Üstü grupları açılacaktır. Bu grup normal YDS eğitiminden çok soru çözüm odaklı ilerleyecektir. Yani seviyesi Intermediate olan ile Upper Intermediate ve Advanced olan öğrenciler aynı sınıfta olmayacaktır. Bu grubun eğitim günleri ise Salı ve Perşembe günleri saat 19.00-22.00 olarak belirlenmiştir. YDS 80 Üstü grubu için başlama ve bitiş tarihleri ise 29 Mayıs 2018 Salı ve 6 Eylül 2018 Perşembe olarak belirlenmiştir.

Sınav 9 Eylül 2018 Pazar günü olacaktır. Sınava başvurmak isteyen adaylar için başvuru tarihleri ÖSYM tarafından 18 Temmuz 2018-26 Temmuz 2018 olarak belirlenmiştir.

YDS Eğitim Gruplarında erken kayıt dönemi devam etmektedir ve kontenjanlarımız dolmak üzeredir. Eğitimlerden yararlanmak, eğitmenimiz ile tanışmak ve daha fazla bilgi almak için lütfen bize ulaşınız.

YDS’ye Nasıl Hazırlanmalı başlıklı bu yazımızı beğendiyseniz YDS Ön Hazırlık Nedir? ve YDS Hakkında Bilinmesi Gerekenler içeriklerimize de göz gezdirmek isteyebilirsiniz.

Leave a Comment