YDS Ön Hazırlık Programı Nedir?

YDS Ön Hazırlık Programı Nedir?
YDS ÖN HAZIRLIK PROGRAMI NEDİR?
YDS Ön Hazırlık Programı daha önceden YDS’ye girmiş ve düşük sayılabilecek bir puan almış ya da daha önceden YDS’ye girmemiş olan öğrenciler için oluşturulmuş bir gruptur. Bu grupta öğrenciler YDS programından önce Genel İngilizce programlarından bağımsız, tamamen YDS’ye yönelik bir eğitim almaktadırlar. Temel gramer konuları bu grupta işlenerek YDS grubuna hazırlık yapılmaktadır. Bu eğitim türünde öğrenciler dinleme (listening), konuşma (speaking) gibi alanlarda eğitim almamaktadır. Bunun amacı öğrencilerin zaman kaybına uğramadan hedeflerine yönelik bir çalışma yapmasıdır.

YDS ÖN HAZIRLIK PROGRAMININ FAYDALARI NELERDİR?
YDS Ön Hazırlık Programına katılan öğrenciler eksik oldukları temel konuları bu grupta tamamlayacaklardır ve yoğun geçecek olan YDS programına ilk adımı atmış olacaklardır. Genel İngilizce’de A2 (Elementary) seviyesinde olan öğrenciler için uygun bir gruptur. Bu programa katılan öğrenciler YDS gruplarında daha rahat bir eğitim alırlar. YDS Ön Hazırlık Programına katılan öğrenciler bu grubun bitmesiyle YDS gruplarında eğitime başlayacaktır ve YDS Ön Hazırlık grubu tek başına yeterli değildir.

Bu grup, öğrencinin gereksiz yere vaktini ve parasını almadan, tamamen stratejik bazlı bir eğitim vermek için oluşturulmuştur.

YDS ÖN HAZIRLIK PROGRAMININ SÜRESİ ve ZAMANLARI NEDİR?
Bu grup yoğunlaştırılmış bir gruptur ve eğitim süresi 4 haftalık bir süreci kapsamaktadır. Bu grupta öğrenciler toplamda 60 ders saati eğitim alacaktır. Eğitimler sadece Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 19.00 ile 21.45 arasında olmaktadır. Dersleri kaçıran öğrenciler için bir telafi programı bulunmamaktadır ve derslere devamlı gelme zorunluluğu vardır. Eğitime katılan öğrencilere eğitim materyalleri Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu tarafından temin edilmektedir. Eğitimleri, YDS eğitimlerini bizzat verecek olan alanında uzman hocamız Murat Üçer verecektir. Bu grubu bitirenler direkt olarak YDS eğitimlerine başlayacaktır.

YDS Ön Hazırlık ve YDS gruplarımızın akademik takvimleri ÖSYM‘nin belirlemiş olduğu sınav takvimine göre hazırlanmıştır ve eğitimin yarıda kalması, yetişmemesi söz konusu değildir.

YDS Ön Hazırlık ve YDS gruplarımız hakkında daha detaylı bilgi almak, sınıflarımızı görmek ve öğretmenimizle tanıştırmak için sizleri ofisimize bekliyoruz.

Leave a Comment