Yabancı Dil Nasıl Öğrenilir?

img

Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu, Dil Öğrenenlere Tavsiyeler!

Yabancı dil öğrenmek hepimizin önemli bir sorunudur. Ülkemizin yabancı dil öğrenme ve öğretme sorunu olduğunu, özellikle de konuşma konusunda çekilen sıkıntıları biliyor ve bu güçlüğü aşabilmek için sizleri eğitim programımızı tanımaya ve denemeye çağırıyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte, sistematik bir şekilde, yaparak ve yaşayarak öğrenebileceğiniz eğitimler için siz değerli öğrenci adaylarını mutlaka bekliyoruz.

Şimdi aşağıda sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bir kaç basit kuralı hatırlatıyoruz. Gelin hep beraber inceleyeyim:

  • Herkes bir ya da birden fazla dili öğrenmek üzere programlanmış olarak dünyaya gelir. Bu nedenle herkes yabancı dil öğrenebilir.
  • Dil öğrenmenin aslında tek bir yolu vardır. O da belirli bir süre o dile maruz kalmaktır.
  • Biz bunu, sizleri eğlenceli ve modern bir sınıf ortamında yeterli sürede kaliteli zaman geçirmenizi sağlayarak başarıyoruz.
  • Gideceğiniz dil programının yeterli süre uzunluğunda ve yoğunlukta olmasına dikkat ediniz.
  • Kullanılan materyaller ve sınıf ortamı dil öğrenmek için oldukça önemlidir.
  • İnternet üzerinden online kısa sürede dil öğreteceğini iddia edenlere itibar etmeyiniz. Bunun yerine internette yer alan muazzam sayıdaki kaynakları gideceğiniz dil programına ek olarak yardımcı olarak kullanınız.
  • Yine internette yer alan “Uyuyarak İngilizce Öğrenin” haberlerine itibar etmeyiniz. Uyuyarak değil ingilizce her hangi bir şey öğrenmek mümkün değildir. Zira uyku zamanı zihnin kendini dinlendirdiği zaman olarak nitelendirilmektedir.
  • Dil öğrenmek zaman ve çaba gerektirir. Sınav odaklı çalışmayı hedef olarak görmeyiniz. Bunun yerine o dili öğrenmeye gayret ediniz. Sınav başarısının ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.
  • Kolaycılığa kaçmayınız gerekli özen ve gayreti gösteriniz. Planlı onunuz. Çabuk ve hızlı öğrenmek tamamen aldığımız eğitimin yoğunluğuna ve kalitesine bağlıdır. Rasyonel olmayan süre ve biçimde dil öğrenilemeyeciğini unutmayınız.

Tavsiyelerimizi beğendiyseniz lütfen diğer içeriklerimizi ve makalelerimizi de okuyunuz. Programlarımız hakkında bilgi almak, daha fazla tavsiye almak isterseniz ofisimize bekleriz.

 

***Tavsiyelerimiz klişe değillerdir. Hiç bir yerden alınmamıştır. Uzman görüşlerine, tecrübelere ve akademik araştırma sonuçlarına dayanmaktadırlar. Copyright Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu

WhatsApp chat