Sizlerden

img

Memnuniyetiniz önceliğimiz

Sizlerden sayfamızda Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu‘na gelen öğrencilerimizin referans yazılarını okuyabilirsiniz. Bu referansların daha fazlasına ofisimize gelerek şahit olabilirsiniz 🙂 Ve yine ofisimize geldiğiniz takdirde bu referansların öğrenciler tarafından gönderilmiş maillerine ve kendi el yazılarına da ulaşabilirsiniz. 🙂

Referanslarımız

Ezgi Dilem Eralp – YDS Ön Hazırlık Murat Hoca ders anlatımı kullandığı materyaller ile sizi dersin içine çekip alan bir öğretmen. Verdiği ödevleri yapar ve tüyoları anlayabilirseniz istediğiniz puana ulaşabileceğinizden şüpheniz olmasın… Çalışırsanız başarılı olabilirsiniz…
Selin Uz – YDS Ön Hazırlık & YDSEskişehir Dil Koleji’nin YDS eğitimi öncesi ön hazırlık kursu üç haftayı kapsamaktadır. Bu eğitime YDS öncesi herkesin katılmasını tavsiye ederim. Konulara hakim olanlar için pratik ve kelime haznesi geliştirme daha geri düzeyde olanlar içinse tamamlayıcı nitelikte. Ön hazırlıkta tamamı makale olan bir kitap işleniyor. Makaleler YDS’de çıkanlara yakın düzeyde ve içinde sık kullanılan kelimeler var. Ayrıca makalelere başlamadan yapılan kelime eşleştirmeleri de sık kullanan kelimeleri barındırıyor. Böylece kelime öğrenmek pratiğe dökülmüş oluyor. Makalelerden sonra okuma anlama tarzı sorular çözülüyor. Bu sorular da YDS’de çıkacak sorulardan. Parçadan çıkarılabilecek sonuç, parçanın ana fikri gibi sorular. Ön hazırlık derslerini Murat Üçer veriyor. Murat Hoca disiplinli ve işini çok seven bir öğretmen olduğundan bu kursta katılanlar kesinlikle memnun kalacaktır. Murat Hoca öğrencilerini birebir tanımaya gayret gösterir ve öğrenciye öğretme odaklı yaklaşıyor. Ayrıca dersleri bir miktar eğlenceyi de içerir. Öte yandan kurum tamamen öğrenci memnuniyeti odaklıdır. Sonuç olarak Eskişehir Dil Koleji’nin YDS Ön Hazırlık kursuna katılıp da memnun kalmayan kişi henüz görülmemiştir. Sanırım Murat Hoca ders verdiği sürece de görülmeyecektir.
Zafer Akgül – YDS Ön Hazırlık & YDSEskişehir Dil Koleji’nde, YDS Eğitimi için başvurmamın asıl amaçlarından biri memuriyet görevimin, İngilizce seviyeme göre şekillenmesi. Ön yargılı olarak yaklaşmıştım öncelikle kursa. Daha sonra birkaç iş arkadaşımın da tavsiyesiyle Murat Üçer Hocamızla tanıştım. Ön yargılarımın çoğunu ilk tanışmamızda bertaraf etmiş oldu.
Eğitim aşaması ise iki kısımdan oluşuyordu. YDS Ön Hazırlık ve asıl YDS eğitimi. Ön Hazırlık ile ilgili şüphelerim vardı. Belli bir temelim olduğunu düşünüyordum fakat sınava yönelik çok hazır olmadığımı gördüm.
Kursun hazırladığı dokümanlar, Murat Hocamızın eşsiz anlatımı ve güler yüzü ile birleştiği zaman farklı bir boyut kazanıyor. Pratiklik, bakış açısı ve yorumlama becerilerimizi sadece bu bir aylık periyotta ileri derecede geliştirmemizi sağladı. Aynı zamanda asıl periyot içinde çok güzel bir haberci oldu hazırlık periyodu. Hocamın ve Eskişehir Dil Koleji’nin bünyesinde bulunan herkesin güler yüzü ve sıcakkanlılığı ile ne kadar doğru bir tercih yaptığım bir daha kanıtlanmaktadır.
Umay Gümüş – AlmancaBen yaklaşık 2 aydır Eskişehir Dil Koleji‘nde Almanca dersi alıyorum. Son derece bilgili ve kişilik olarak eğlenceli bir öğretmenle işliyoruz derslerimizi. Derslerde dinleme, okuma, telafuz çalışmalarının yanı sıra, sınıf arkadaşlarımızla ortak çalışmalar yapıyoruz. Öğretmenimiz Esra Hoca bize her konuda yardımcı oluyor. Almanca gibi zor bir dili ezberleyerek değil eğlenerek akılda kalıcı bir şekilde öğreniyoruz. Almanca öğretmeni olmak istememin en büyük kaynağı Esra Hoca‘dır.
İlknur Sever – Almanca Aile BirleşimiÖncelikle Almanca hocam Esra Hoca ile derslerimin çok eğlenceli geçtiğini belirtmek isterim. Sanki hocam değil de sınıfta arkadaşımmış gibi davranması bana Almancayı sevdirdi. Kursa ilk geldiğimde oldukça tereddütlüydüm. Çünkü Almanca öğrenmekten korkuyordum. Ama şu an oldukça ilerlediğimin farkındayım ve bu da Esra Hocam sayesindedir. Eskişehir Dil Koleji‘nde Esra Hocadan Almanca öğrenmek ayrıcalıktır.
Mahmutcan Muhammet – AlmancaKursa ilk başladığımda acaba hoca iyi anlatır mı diye endişeliydim. Esra Hocamızın ders anlatım metodu beni hayran bıraktı. Derse odaklanmamızı sağlayabilmesi, oldukça fazla ödev vermesi ve oldukça ilgili olması benim Almanca kursuna devam etmeme neden oldu. Tek kelimeyle “Super Lehrerin”
Aleyna – Genel İngilizceŞu an lise öğrencisiyim İngilizce konusunda ilkokul yıllarından bu yana bazı sorunlar yaşıyorum. Ailemin de desteği ile Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu‘nda ders almaya başladım. 1 yıldır İngilizce dersi alıyorum ve bu konudaki tüm problemlerimi aştım.
Derya – Genel İngilizceHazırlık bölümünü tamamladım ama İngilizce konusunda bazı eksiklerim vardı. Erasmus yapabilmek için bu konuda destek almam gerekiyordu. Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu‘nda yabancı hocalardan ders aldım böylelikle hem konuşma konusunda hem de anlama konusunda kendimi geliştirme fırsatı buldum.
Mehmet – Genel İngilizceÖzel Eskişehir Dil Koleji Kursu‘nda aldığım eğitim sayesinde artık daha öz güvenli bir şekilde konuşabiliyorum. Okulda öğretilenden farklı yöntemlerle bir yaklaşım sergilendiği için daha eğlenceli, daha kaliteli bir eğitim aldım. Derslerde kullanılan kitapların orijinal Oxford yayınları olması da çok iyiydi. Sizlerden aldığım eğitimden çok memnunum, teşekkürler Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu.
Fatih – Genel İngilizceBilgisayar konusunda İngilizce çok büyük öneme sahip. Hem işimi hem de kendimi geliştirebilmem açısından İngilizce dil kursu ararken Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu ile tanıştım. Burada hem yerli hem yabancı hocalardan aldığım eğitim ile kendimi geliştirme fırsatı buldum.

WhatsApp chat