New Jersey’de Eğitim Olanaklarından Yararlanın

New Jersey’de Eğitim Olanaklarından Yararlanın
Okyanus’un kıyısında yer alan bir fırsat coğrafyası; New Jersey. Büyük eyaletlere oranla çok daha ucuz olması çekiciliğini arttırmaktadır. Yeşilin, mavi ile bütünleştiği enfes doğası ve sık ormanları sebebiyle Garden State olarak da anılmaktadır.

Farklı göçmen gruplarının yaşadığı bu eyalet oldukça çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Bu da eyaletin sosyo-kültürel yapısını zenginleştirmiştir. Birçok farklı dünya mutfağının en özel lezzetlerini sokaklarda tadabileceğiniz, farklı kültürel yapılardan insanlar ile dostluklar kurabileceğiniz Amerika’nın küçük bir prototipidir. Aynı zamanda sakinliği ile bilinen eyalet Amerika’da en güvenilir bölgelerden biridir.

Birleşik Devletlerin Sembollerinden bir tanesi olan Özgürlük Anıtı New Jersey’de yer almaktadır. Cap May ve Ocean Grove sahilleri de ilginizi çekebilecek güzelliklerden sadece bir kaçı. Tüm dünya’dan on binlerce insanın Eğitim için tercih ettiği Jersey de sizi de muhteşem bir eğitim hayatı bekliyor!

Dil Eğitimi

Dil eğitimi açısından pek çok seçenek sunan eyalette farklı uzunluklarda dil programları bulunmaktadır. Bunlar içinde FLS- Saint Peters University, Kings Colleges Dil Okulu en çok öne çıkan okullardır. 2 Haftalık 4000 TL’den başlayan fiyatlar ile Jersey’de İngilizce öğrenmek mümkündür. Kurs program süreleri uzadıkça aldığınız eğitimin kalitesinin ve etkisinin artacağını unutmayın. Kaliteli ve doğru dil eğitimi alabileceğiniz bu özel coğrafyayı değerlendirin ve hayallerinize bir adım daha yaklaşın!

Üniversiteler

Garden State denilince akla kuşkusuz Princeton Üniversitesi geliyor. Lisans programları 41000 dolar civarında olan okulun, Yüksek lisans programlarının yıllık maliyeti ise 44000 dolar civarında değişiyor. Spor gibi farklı kategorilerde burs almanın mümkün olduğu üniversitede maalesef üstün başarı bursu verilmiyor. Dünya’nın en önemli bilim insanları yetiştiren bu Princeton’dan mezun olmak gerçek bir ayrıcalık. Aynı zamanda kampüs hayatı da oldukça renklidir.
College Of New Jersey, eyalet için büyük önem taşıyan eğitim kurumlarından bir diğeri. Yıllık 28.000 dolar gibi bir ödeme yaparak burada eğitim almak mümkün. Konser ve tiyatro salonları, 150’den fazla öğrenci kulübü ile oldukça eğlenceli bir öğrencilik hayatı geçirmek ve kariyerinize harika bir başlangıç yapmak mümkün.
Tercih Edilebilecek bir diğer üniversite Rutgers. 30.000 dolar civarında yıllık aidatı bulunan kurum eyaletin en önemli 3. Üniversitesi konumunda. Sosyal imkanları oldukça yüksek.
Amerika’dan Vize Almak ve Oturma İzni

Amerika’ya öğrenci vizesi alabilirsiniz. Gerekli evrakları topladıktan sonra bizim aracılığımız ile çok daha kolay bir şekilde başvuru süreçlerinizi tamamlayabileceğinizi unutmayın.

New Jersey’de Öğrenci Hayatı

Muhteşem plajları, kampüsleri ve yeşili ile yaşanılası eyaletlerin başında New Jersey geliyor. kampüs içi olanakların muhteşemliği yanında, geniş kültürel perspektiflere sahip insanları Jersey’i bir dünya şehri haline getirmiş. Gelişen ve küçülen dünyanın adeta bir kopyası olan eyalette eğitim almak size çok şey katacak!

Leave a Comment