Kurumlara İngilizce Eğitimi

Kurumlara İngilizce Eğitimi
İş dünyasının vazgeçilmez noktalarından birisi yabancı dildir. Geçmişe nazaran artık kurumlar çalışanlarının yabancı dil seviyelerini ve eğitimlerini daha fazla önemsemektedir. Peki Kurumlara İngilizce Eğitimi nasıl olur, ne gibi eğitimler verilir, şartları nedir gelin hep beraber inceleyelim.

Kurumlara İngilizce Eğitimi
Günümüzde birçok firma personellerini seçerken artık “gerçek” yabancı dil seviyelerini ölçüyor. Öz geçmişlerde yer alan “İngilizce bilgisi” kısmına genelde orta ya da iyi yazanların işi aldıktan sonra çok fazla dile yatkın olmamaları firmalar için engel teşkil ediyor. Bu nedenle firmalar bu konuda artık daha da dikkatli.

Bunun yanında bir de var olan personellerine İngilizce eğitimi aldırmak isteyen firmalar da var. Bunun için de firmalar dil okulları ile anlaşarak personellerine eğitimler aldırıyorlar. Peki bu eğitimler nasıl oluyor?

İhtiyaçların Belirlenmesi
Firma ile Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu’nun yapacağı görüşme ile firmanın yabancı dil konusundaki temel ihtiyaçları belirlenir. Örneğin X firmasının daha çok yazma (writing) konusunda ihtiyaçları olabilirken, Y firmasının daha çok konuşma (speaking) konusunda ihtiyaçları olabilir. Bu noktada firmanın ihtiyaçları belirlendikten sonra verilecek eğitimin içeriği değişecektir. O nedenle firmanın Özel Eskişehir Dil Koleji’ne mutlaka ihtiyaçlarını net olarak bildirmesi gerekmektedir.

Firma Neler İstiyor? Eskişehir Dil Koleji Neler Verebilir?
Öncelikle firma kaç kişiye eğitim vereceğini belirler ve eğitimi alacak çalışanlarını kendisi seçer. Seçilen adaylara daha sonrasında Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu tarafından bir seviye belirleme testi yapılır. Öğrenciler seviyelerine göre gruplara ayrıldıktan sonra eğitim türü firma ile kararlaştırılır.

Eğitimler firmalara iki şekilde verilebilir. Bunlardan birincisi In-House yani firmada verilen eğitimdir. Bu eğitimler, firmanın belirlemiş olduğu gün ve saatlerde, firmanın kendi binasında verilen eğitimlerdir. Eğitimler firmanın mesai saatleri içerisinde olabileceği gibi mesai saatinden sonra da verilebilir.

Bir diğer eğitim türü ise Özel Eskişehir Dil Koleji Kursunda olan eğitimlerdir. Belirlenen öğrenciler Özel Eskişehir Dil Koleji Kursunun binasında eğitim alırlar. Burada da iki farklı başlık önümüze çıkmaktadır. Birisi Kapalı Eğitim, diğeri ise Açık Eğitim. Kapalı eğitim türü seçildiği takdirde belirlenen seviyenin olduğu gruba firma çalışanlarından başkası dahil edilmez. Yani eğitim verilen grup sadece firmaya özeldir. Açık grupta ise bu gruba dışarıdan aynı seviyeden olan öğrenciler dahil edilir.

Daha fazlası…
Kurumlara İngilizce Eğitimleri hakkında daha fazla bilgi için sizleri ofisimize bekliyoruz. Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu’nun kurumlara vermiş olduğu ayrıcalıklardan yararlanmak için bizleri arayın.

Leave a Comment