IELTS VE TOEFL SINAVLARI

IELTS ve TOEFL sınavları dünya genelinde en fazla kabul gören ve sonuçlarına itimat edilen sınavlardır. TOEFL ABD, IELTS ise İngiltere ve Avusturalya merkezli sınavlar olup her ikisi de bir kişinin İngilizce seviyesini yüksek bir doğruluk oranı ile belirlemektedirler. Her iki sınav da Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma becerilerini ölçmektedir.

IELTS sınavı, belirli merkezlerde yapılmaktadır. Konuşma sınavı canlı olarak gerçekleştirilmektedir. Diğer kısımları ister bilgisayar isterse de kağıt üzerinden yapılabilmektedir. Genel ve Akademik olmak üzere iki farklı sınav türü bulunmaktadır. Akademik sınavın sadece Okuma ve Yazma kısımları farklılık göstermektedir. Diğer kısımları ortaktır.

Yeni nesil TOEFL sınavı IBT dediğimiz internet tabanlı bir sınavdır. Yine belirli merkezlerde online olarak TOEFL sunucularına bağlanarak yapılan bir sınavdır. Sınavın tüm aşamaları bilgisayar ile yapılmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi edinmek için bizleri ziyaret edebilir bu sınavlar ve sınavlara hazırlık aşamaları ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Son olarak şunu eklemekte yarar görüyoruz. Bu iki sınav da sizin İngilizcenizin o günkü fotoğrafını çekmektedir. Sınavları manipüle edebilecek bir sistem bulunmamaktadır. Tek çaremiz sizlerin İngilizce seviyelerinin sınavları başarı ile geçecek noktaya taşınmasıdır. Bu konuda araştırma yaparken lütfen bu durumu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Leave a Comment