IELTS/TOEFL/YDS

img

Eskişehir TEOFL kursları tavsiye

SINAVLARA HAZIRLIKTA HER ZAMAN EN İYİ EĞİTİM

YDS PROGRAMLARI

YDS programımız 15 hafta boyunca haftada 2 gün olmak üzere toplam 120 saat sürmektedir. Bunun dışında her hafta deneme sınavı ve okulumuzda yer alan tüm diğer ders dışı kulüp etkinliklerine katılım hakkı yer almaktadır. Programın maliyeti 1800 TL olup hedeflenen skor alınmaması durumunda ücretin tamamı iade edilmektedir.

YDS Sınav İçeriği

YDS 150 dakika süren 80 soruluk bir sınavdır. Her bir sorunun puanı eşittir.

YDS Sınav içeriği Soru Dağılımı;

1- Kelime bilgisi,

2- Dil bilgisi,

3- Boşluk tamamlama soruları,

4- Cümleyi uygun ifade ile tamamlama soruları,

5- Cümle çevirisi,

6- Okuduğunu anlama,

7- Diyalog soruları,

8- Paragraf tamamlama,

9- Paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma.

YDS Tavsiyeleri

YDS diğer seviye belirleme sınavları gibi yabancı dil seviyemizin o günkü fotoğrafını çekmektedir. Diğer bir deyişle yabancı dil seviyemizi doğru bir şekilde ölçme çabası içerisindedir. Bu nedenle değişik tarzda ve zorluk dercesinde sorular karşımıza çıkmaktadır. Bu tip sınavları manipüle etmek ve sınav formatını çeşitli formüllerle ve taktiklerle yenebilmek çok zor ve neredeyse imkansızdır. Böyle bir söylem içerisinde olanlara itibar etmeyiniz.

Bunun yerine dil seviyemizi yüksekltmek ve istenen düzeye getirmek tek ve geçerli bir yöntemdir. Sınava yönelik hazırlanmak sizlerin sınav formatına alışmanızı ve hız kazanmanızı sağlar. Bunun dışında bilmediğiniz soruları ya da seviyenizin üzerindeki soruları doğru bir şekilde cevaplamanızı sağlayamaz.

Bu sınavdan alacağımız not, öncelikle büyük ölçüde dil seviyemize bağlıdır. İkincil olarak da sınava ne kadar iyi hazırlandığımıza bağlıdır.

Sözün kısası koyacağımız hedef, erişilebilir ve akılcı olmalıdır. Herkese şimdiden başarılar dileriz.

 IELTS ve TOEFL

IELTS ve TOEFL sınavları birer seviye tespit sınavı olup tamamen kişilerin İngilizce seviyelerine ölçmek üzere hazırlanmış sınavlardır.

Bu nedenle IELTS ve TOEFL sınavlarındaki başarı kişilerin İngilizce seviyeleri ile doğru orantılıdır.

Sınavlara yönelik olarak hazırlık aşaması sınav formatına uygun temel becerilerin kazandırılması amacına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bizlere ulaşınız.

WhatsApp chat