Çocuklar İçin Yaz Okulu’nun Önemi

Çocuklar İçin Yaz Okulu’nun Önemi

Karne vakti yaklaşıyor. Çocuklar oldukça heyecanlı. Peki siz yaz tatilinde çocuğunuzun verimli ve kaliteli bir zaman geçirmesi için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Çocuklar için yaz okulu sizin için iyi bir fırsat olabilir. Peki çocuklar için yaz okulunun önemi nedir? Bütün detaylarını aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu Çocuk Kulübü sizi plan yapmaktan kurtarıyor!

Çocuklar İçinYaz Okulu Nedir?

Çocuklar için yaz okulu, çocukların yaz tatillerinde İngilizce eğitimlerine devam ederek hem eğlenceli hem de verimli zaman geçirmesini sağlayan Eskişehir Dil Koleji Kursu Çocuk Kulübü‘nün vazgeçilmez bir parçasıdır. Çocuklar, burada alacakları eğitimler sayesinde hem daha önceden öğrendiklerini unutmayacaklar hem de boş vakitlerinde İngilizceyi daha keyifli bir şekilde öğrenecekler.

Programın İçeriği Nasıldır?

Çocuklar için yaz okulu haftada üç gün, dörder saatten oluşmaktadır. Öğrenciler haftada 12 saat, toplamda ise 96 saatlik bir eğitim alacaktır. Programın toplam süresi 8 haftadır. Eğitimler 25 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayacak ve 17 Ağustos 2018 Cuma sona erecektir. Öğrenciler derslere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri katılacaktır. Amacımız yaz programında çocukların yoğun bir şekilde İngilizce eğitimini yanı sıra bunu isteyerek ve eğlenerek almalarıdır.

Eğitimlerimiz başladıktan itibaren eğitim materyallerimiz bütün öğrencilere ücretsiz bir şekilde verilecektir.

Eğitimlerde kullandığımız sınıflarımız maksimum 12 kişilik olup, her sınıfta projeksiyon cihazı ve bilgisayar bulunmaktadır. Derslerde çocuklara eğitimler görsel ve işitsel olarak da aktarılabilmektedir. Dersleri alanlarında uzman, yerli ve yabancı öğretmenler verecektir.

Yaz Okullarını Kuş Okullarından ayıran en bariz özellik ise yaz okulunun kış okuluna göre daha çok aktivite bazlı ilerlemesidir. Yani çocuklar yazın aldıkları eğitimde daha çok oyunlarla, şarkılarla ve çeşitli etkinliklerle, kendi yaş gruplarına uygun bir şekilde İngilizceyi öğreneceklerdir.

Çocuklar İçin Yaz Okulu’nun Önemi Nedir?

Yaz Okuluna gelen öğrencilerin bir sene önce aldıkları eğitime ara vermedikleri için seviyeleri gelmeyen öğrencilere göre her zaman bir kat daha iyi olmuştur. Yabancı dil tekrar ister, tekrar edilmediği sürece yavaş yavaş unutulur. Yaz okuluna gelen öğrenciler de hem bilgilerini tekrar edecek hem de eski bilgilerinin üzerinde yeni bilgiler ekleyecek ve dolayısıyla bir sonraki dönemde daha başarılı olacaktır.

Bununla beraber yaz okulundan çıkan öğrenci kısa bir aradan sonra Kış Okulu programında da eğitim alırsa İngilizceye dair birçok engeli rahatlıkla aşacaktır. Kesintisiz eğitim modeli ile ilerlenmesi durumunda sonuç sadece yakın gelecekte değil, ilerleyen zamanlarda da bariz bir şekilde kendisini gösterecektir.

Yaz okulu programlarımız hakkında bizlere danışmak ve erken kayıt döneminden faydalanıp kayıt olmak isteyenleri Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu‘na bekliyoruz.