Bilgisayarlı IELTS Artık Mümkün!

Bilgisayarlı IELTS Artık Mümkün!

Bildiğiniz üzere IELTS daha önceden kağıt tabanlı bir sınavdı ve bilgisayar üzerinden yapılmıyordu. Fakat artık Bilgisayarlı IELTS artık mümkün!

Bilgisayar Üzerinden IELTS’e Girin!

Artık tercih sizin. IELTS’e gireceğiniz zaman isterseniz kağıt formatlı sınavı seçebilir, isterseniz bilgisayar formatlı sınavı seçebilirsiniz. IDP IELTS Türkiye sayesinde bilgisayar formatlı sınavı tercih ederseniz şimdilik sadece İstanbul’da girebiliyorsunuz. Ve bilgisayarlı IELTS tercih seçeneğiniz sadece IDP IELTS Türkiye’de!

IELTS Academic ve IELTS General Arasındaki Farklar isimli yazımıza ulaşmak için lütfen burayı tıklayınız.

Kağıt Formatlı IELTS ile Bilgisayar Formatlı IELTS Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Daha önceden dinleme, okuma ve yazma bölümlerini kağıt üzerinde yapıyor, konuşma kısmını ise yüz yüze yapıyorduk. Bilgisayarlı IELTS ile artık dinleme, okuma ve yazma kısımlarını bilgisayar üzerinden yapabileceksiniz. Fakat yine konuşma kısmı yüz yüze olacak. Bunun sebebi ise konuşma kısmının yüz yüze yapılmasıyla günlük hayattaki konuşma becerileriniz daha sağlıklı bir şekilde değerlendirilebildiği içindir.

Bunların haricinde ister kağıt üzerinden, ister bilgisayar üzerinden olsun, sınavın bütün yönleri aynıdır.

Bilgisayar üzerinden IELTS’i kavramanıza ve hazırlanmanıza yardımcı olması için bu kısa öğretici videoyu seyredebilirsiniz.

Eskişehir Dil Kolejinde IELTS başlıklı yazımızı okumak için lütfen burayı tıklayınız.

Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi 

Girmiş olduğunuz Bilgisayarlı IELTS’ten sonra sınav sonuçlarınızı 5 ile 7 gün içerisinde alabilirsiniz.

Sınav tarihleri ve Başvuru

Bilgisayarlı IELTS belirlenen günlerde olacaktır. Kayıtlar kontenjanlar dahilinde sınav tarihinden 4 gün öncesine kadar da açık olacaktır.

Bilgisayarlı IELTS sınavına kayıt olmak için lütfen tıklayınız. 

Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu sizlere IELTS konusunda da kesintisiz destek vermektedir. Sizlerin bu konudaki ihtiyaçlarını belirleyip, stratejik bazlı bir eğitim vererek sizleri başarıya ulaştırmaktadır. Vermiş olduğumuz eğitimle sizin için başarı artık çok uzak değil!

Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu, IDP IELTS Türkiye ile yapmış olduğu protokol ile IELTS’e girmek isteyen öğrencilerine sınava hazırlık kısmından sınav sonuna kadar kesintisiz destek vermektedir.

Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu ile IDP IELTS Türkiye arasında imzalanan İş Ortaklığı Anlaşmasının detaylarını okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Bilgisayarlı IELTS Artık Mümkün!