Aralık Dönemi YDS Ön Hazırlık Grubu Başlıyor

Aralık Dönemi YDS Ön Hazırlık Grubu Başlıyor
23 Temmuz 2018 tarihinde YÖK tarafından açıklanan kararla bu sene üçüncü kez YDS’nin yapılacağı duyurulmuştu. 2 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan sınav için Aralık Dönemi YDS Ön Hazırlık Grubu Başlıyor!

YDS Ön Hazırlık Grubu Nedir?
Özel Eskişehir Dil Koleji Kursunun YDS eğitimlerinden önce öğrencileri hazırlamak için oluşturduğu YDS Ön Hazırlık Grubu hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz.

YDS Ön Hazırlık Programı daha önceden YDS’ye girmiş ve düşük sayılabilecek bir puan almış ya da daha önceden YDS’ye girmemiş olan öğrenciler için oluşturulmuş bir gruptur. Bu grubun diğer Genel İngilizce gruplarından farkı gramer alt yapısı oluşturulurken derslerde dinleme (listening) ya da konuşma (speaking) çalışmalarının yapılmamasıdır. Bu da YDS Ön Hazırlık Grubunun ne derece sınava yönelik olduğunu göstermektedir.

Şunu belirtmekte fayda var; YDS Ön Hazırlık eğitimi YDS için direkt bir eğitim grubu değildir. Yani YDS Ön Hazırlık Grubuna katılan öğrenciler bu grubu tamamladıktan sonra YDS eğitimlerine başlıyorlar. Bir diğer deyişle YDS Ön Hazırlık grubu öğrencileri YDS gruplarının yoğun temposuna ayak uydurabilmek için, gramer ve kelime konusunda eksiklikleri gidermek için bir eğitim almaktadır.

Aralık Dönemi YDS Ön Hazırlık Grubu Başlıyor!
Aralık ayında yapılacak olan YDS’ye hazırlanmak için öğrencilerin katılabilecekleri YDS Ön Hazırlık Grubu 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü başlayacak. Eğitimler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olacak. Eğitimlerimiz 14 Eylül 2018 Cuma günü sona erecek. Derslerimiz saat 18.30‘da başlayacak ve 22.00‘da sona erecek. Öğrenciler toplamda 60 saatlik bir eğitim alarak YDS eğitimleri için hazır duruma getirilecektir. Eğitimlerde YDS eğitmenimiz Murat Üçer tarafından hazırlanan YDS Ön Hazırlık kitabı kullanılacaktır. Kaynaklar, Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu tarafından öğrencilere ücretsiz olarak verilecektir.

YDS Ön Hazırlık Grubu için kontenjanımız 12 kişi ile sınırlıdır. Kontenjanlarımız dolmadan kaydınızı gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

YDS Ön Hazırlık Grubunun tamamlanmasından sonra YDS eğitimleri başlayacaktır. YDS eğitimleri için hafta içi ve hafta sonu grupları mevcuttur. YDS Ön Hazırlık ve diğer YDS gruplarımızın fiyatları konusunda daha fazla bilgi almak, eğitmenlerimiz ile tanışmak, sınıflarımızı görmek için sizleri Özel Eskişehir Dil Koleji Kursuna bekliyoruz.

Leave a Comment