Almanca Aile Birleşimi Nedir?

Almanca Aile Birleşimi Nedir?

Almanca Aile Birleşimi Nedir?

Bu yazımızda sizler için Almanca Aile Birleşimi Nedir? sorusunu yanıtlayacağız.

Ağustos 2007 ikamet yasası ile ilgili yapılan köklü reformlar, Almanya’daki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara henüz vize talebinde bulunurken, kendi ülkesinde basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenlemeyle, Almanya’ya gelecek olan bu kişilerin en azından basit bir şekilde de olsa Almanca dilinde iletişim kurarak toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu olarak Almanca Aile Birleşimi konusunda kursiyerlerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Almanya’ya gelecek olan eşin Almanca dilinde en azından basit düzeyde iletişim kurabildiği vize başvurusu sırasında kanıtlanmalıdır. Basit düzeyde Almanca bilgisiyle somut olarak Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki bilgi seviyesi kastedilmektedir. Bu yenilik, Avrupa Birliği’nin ikamet ve iltica hukukuna yönelik düzenlemeler temelinde oluşturulmuştur. Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu’nun sizlere sunacağı eğitim programı tamamen ihtiyacınıza yönelik ve sınav formatına uygun olarak tasarlanmıştır.

 

Almanca Aile Birleşimi Sınavı İçin Gereken Şartlar?

Alman hükümeti, gidecek bireylerin Almanya’ya kolay uyum sağlamaları açısından Uyum/Entegrasyon Yasası kapsamında, bazı şartların yerine getirilmesini zorunlu tutmuştur.

Bu şartlar;

  • Alman vatandaşı Almanya’da ikamet etmeli ve Aile birleşimi için başvurabileceği kişi veya kişiler kendi eşi veya çocuğu olmalıdır.
  • Almanya’da yaşayan bireyin, ailesiyle yaşayacak uygun nitelikte evi olması gerekir.
  • Kalınacak yer geçici olarak otel de olabilir.
  • Aile birleşimi yapacak kişilerin en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçükler evlenerek aile birleşim vizesi alamazlar.
  • Uyum Yasası gereği Almanya’ya gitmek isteyen kişinin temel düzeyde Almanca bilgisine sahip olması şarttır. Konsolosluğa Start Deutsch A1 belgesi ile aile birleşimi vize başvurusunda bulunulabilir.
  • Almanya’da bulunan eşin, son 3 aydır bir iş yerinde çalışıyor olması gerekmektedir. Vize başvurusunda yurt dışındaki eşin 3 aylık maaş bordrosu aynı zamanda yurt dışında bulunan eşin gelirinin, giderler çıkarıldıktan sonra hane yaşamını karşılaması gerekmektedir.

 

Özel Eskişehir Dil Koleji Kursu olarak Almanca Aile Birleşimi programlarımız hakkında daha detaylı bilgilendirmek ve bir çayımızı içmeniz için sizleri ofisimize bekliyoruz.